Tedarik Organizasyonu

TAYPA ve iştirakleri dünyanın küresel markalarına hızlı, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet vermek için tedarik organizasyonunu Akdeniz Havzası’nda yapılandırmıştır. Bu yapılanmayla TAYPA, küresel tedarikçi olma vizyonunu gerçekleştirmek için yatırımlarını sürdürmektedir.

Türkiye’de 4 farklı lokasyonda 75.000 m² kapalı alana sahip kendi tesislerinde 3.000 kişi çalışmakta ve yılda 8 milyon adet üretim gerçekleştirilmektedir.

Mısır’da 45.000 m² kapalı alana sahip denim yıkama ve konfeksiyon fabrikasında 2.500 kişi çalışmakta ve yılda 6 milyon adet üretim gerçekleştirilmektedir.

Sırbistan’da 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanan denim yıkama ve konfeksiyon fabrikasında 2.500 kişiye iş imkanı sağlanması ve yılda 7 milyon adet üretim gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

New York ve Londra’da bulunan ofislerimiz ile ABD ve İngiltere’nin küresel markalarına pazarlama hizmeti sunulmaktadır.

TAYPA ve Cezayir devletinin ortaklığı ile kurulan TAYAL SPA, toplamda 250 hektar arazi üzerine yayılacak olan Organize Tekstil Sanayi Bölgesi ile, Avrupa ve Doğu Akdeniz havzasının en büyük tekstil üretim tesisi olacaktır. 10 yılda tamamlanması hedeflenen proje 3 ana etap yatırım şeklinde gerçekleştirilecek olup tekstil sanayi sitesinin ilk etabının 2019 yılında tamamlanmasıyla 10 bin kişiye; diğer etapların 10 yıl içerisinde tamamlanmasıyla kademeli olarak toplamda 25 bin kişiye istihdam sağlanacaktır.