Tedarik Organizasyonu

TAYPA ve iştirakleri dünyanın küresel markalarına hızlı, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet vermek için tedarik organizasyonunu Akdeniz Havzası’nda yapılandırmıştır. Bu yapılanmayla TAYPA , küresel tedarikçi olma vizyonunu gerçekleştirmek için yatırımlarını sürdürmektedir.

Türkiye’de 4 farklı lokasyonda 75.000 m² kapalı alana sahip kendi tesislerinde 3.000 kişi çalışmakta ve yılda 10 milyon adet üretim gerçekleştirilmektedir.

Mısır’da 45.000 m² kapalı alana sahip denim konfeksiyon ve yıkama fabrikasında 4.500 kişi çalışmakta ve yılda 10 milyon adet üretim gerçekleştirilmektedir.

Sırbistan’da 2019 yılında tamamlanan denim konfeksiyon ve yıkama fabrikasında 2020 yılı itibariyle 600 kişi çalışmakta ve yılda 2 milyon adet üretim gerçekleştirilmektedir. Yatırımın 2023 yılı sonunda tamamlanmasıyla 2.500 kişiye iş imkanı sağlanması ve yılda 7 milyon adet üretim gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

New York’ta bulunan ofisimiz ile ABD’nin küresel markalarına pazarlama hizmeti sunulmaktadır.

TAYPA ve Cezayir devletinin ortaklığı ile kurulan TAYAL SPA, toplamda 250 hektar arazi üzerine yayılacak olan Organize Tekstil Sanayi Bölgesi ile, Avrupa ve Doğu Akdeniz havzasının en büyük tekstil üretim tesisi olacaktır. 10 yılda tamamlanması hedeflenen proje 3 ana etap yatırım şeklinde gerçekleştirilecek olup tekstil sanayi sitesinin ilk etabı 2018 yılında tamamlanarak iplik ve kumaş üretim tesisleri devreye alınmış, yaklaşık 2.000 kişiye istihdam sağlanmıştır. Diğer etapların da 10 yıl içerisinde tamamlanmasıyla kademeli olarak toplamda 25 bin kişiye istihdam sağlanacaktır.