Tedarik Organizasyonu

TAYPA ve iştirakleri dünyanın küresel markalarına hızlı, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet vermek için tedarik organizasyonunu Akdeniz Havzası’nda yapılandırmıştır. Bu yapılanmayla TAYPA , küresel tedarikçi olma vizyonunu gerçekleştirmek için yatırımlarını sürdürmektedir.

Türkiye’de 4 farklı lokasyonda 75.000 m² kapalı alana sahip kendi tesislerinde 3.300 kişi çalışmakta ve yılda 12 milyon adet üretim gerçekleştirilmektedir.

Mısır’da 80.000 m² kapalı alana sahip denim konfeksiyon ve yıkama fabrikasında 5.500 kişi çalışmakta ve yılda 15 milyon adet üretim gerçekleştirilmektedir.

Sırbistan’da 2019 yılında tamamlanan denim konfeksiyon ve yıkama fabrikasında 1.100 kişi çalışmakta ve yılda 2 milyon adet üretim gerçekleştirilmektedir. Yatırımın etap etap tamamlanmasıyla üretim kapasitesinin 7 milyona, çalışan sayısının 2.500 kişiye ulaşması hedeflenmektedir.

Barselona’da bulunan ofisimiz ile Avrupa’nın küresel markalarına tasarım ve pazarlama hizmeti sunulmaktadır.

TAYPA ve Cezayir devletinin ortaklığı ile kurulan TAYAL SPA, toplamda 250 hektar arazi üzerine yayılacak olan Organize Tekstil Sanayi Bölgesi ile, Avrupa ve Doğu Akdeniz havzasının en büyük tekstil üretim tesisi olacaktır. 10 yılda tamamlanması hedeflenen proje 3 ana etap yatırım şeklinde gerçekleştirilecek olup tekstil sanayi sitesinin ilk etabı 2018 yılında tamamlanarak iplik ve kumaş üretim tesisleri devreye alınmış, yaklaşık 3.200 kişiye istihdam sağlanmıştır. Diğer etapların da tamamlanmasıyla kademeli olarak toplamda 10 bin kişiye istihdam sağlanacaktır.